پورتال اداره كل آموزش وپرورش استان زنجان
کدمطلب: Kc81enIQ      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۶:۲۶:۰۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۶۷
قائم مقام مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان درزنجان:

هدف طرح ملی شهاب احترام به تفاوت های فردی دانش آموزان است

ناصرجعفری قائم مقام مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان درمراسم افتتاح دوره کشوری تامین مدرسان استانی طرح ملی شهاب در زنجان گفت:هدف طرح ملی شهاب احترام به تفاوت های فردی دانش آموزان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،ناصرجعفری  ضمن تقدیر از میزبانی شایسته استان زنجان اظهار داشت: ماموریت و وظیفه اصلی مدرسان انتقال محتوای دوره به معلمان پایه چهارم ابتدایی مناطق خود می باشد.

وی افزود:هدف برنامه ملی شهاب احترام به تفاوت های فردی دانش آموزان می باشد.

قائم مقام مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ادامه داد:برنامه ملی شهاب در اولین سال اجرا و پس از پشت سر گذاشتن طرح آزمایشی،در32منطقه آموزشی در 32استان کشور و با آمار دانش آموزی 128هزار نفر اجرا شد.

این مقام مسئول تصریح نمود:در سال دوم طرح به 64منطقه آموزشی در سطح کشور تعمیم یافت و برنامه با 386هزار دانش آموز اجرا شد.

وی اضافه نمود:در سال سوم طرح با 193منطقه آموزشی و با 970هزار دانش آموز اجرا گردید.

جعفری ادامه داد:در سال تحصیلی جدید، هدف، اجرای برنامه در 386منطقه آموزشی در سطح کشور برای یک میلیون و 700هزار دانش آموزاست و برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام گرفته است و برگزاری این دوره آموزشی نیز در همین راستا می باشد.

قائم مقام مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ابراز داشت:خاستگاه و اتکا برنامه ملی شهاب بر سه سند فرادستی :سند راهبردی کشوردر امور نخبگان،سندتحول بنیادین آموزش وپرورش وسند کلیات نظام تربیت استعدادهای برتر می باشد.

جعفری در ادامه گفت:نکته مهم در اجرای برنامه ملی شهاب در مدارس عدالت محور بودن آن است چرا که در این برنامه دانش آموزان محدود به پایگاه اجتماعی و قشر خاصی نمی شوند و همه به صورت مساوی رصد شده و استعدادهایشان بر اساس برنامه مدون شناسایی و هدایت می گردد.

این مقام مسئول در پایان بیان نمود:برنامه ملی شهاب احیای یک وظیفه فراموش شده در آموزش وپرورش می باشد و بر همه ما لازم است این برنامه را به نحو احسن در حیطه اختیارات خودمان اجرا نماییم.

وی گفت:برنامه ملی شهاب نیازمند همکاری ،همیاری و مشارکت همگان است و علاوه بر همت مدرسان صبوری لازم را نیز می طلبد.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه