پورتال اداره كل آموزش وپرورش استان زنجان
کدمطلب: TovqbFa3      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۱:۵۶:۲۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۳۶
معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش و پرورش استان زنجان:

زنجان تنها استان فاقد استخر دانش‌آموزی در کشور است

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در حالی که دانش‌آموزان استان زنجان توانسته‌اند در مسابقات مدال‌های ارزشمندی در رشته شنا کسب کنند اما زنجان تنها استان فاقد استخر دانش‌آموزی در کشور است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،ذبیح‌الله تاراسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس  اظهار کرد: طرح‌ها و برنامه‌های مختلف معاونت‌های تربیت بدنی و سلامت بر پایه استعدادیابی و ارتقای سلامتی تدوین، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در بحث استعدادیابی آموزش و پرورش همه ساله با مشکلات متعددی روبه‌رو است، عنوان کرد: یکی از این مشکلات نبود فضای مناسب برای کشف استعدادهای دانش‌آموزان است.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: هیأت‌های ورزشی همیشه با مراجعه به مدارس استعدادیابی ورزشی را انجام می‌دهد.
تاراسی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در رابطه با استعدادیابی ورزشی به دلیل نداشتن مرکز خاصی برای شناسایی استعدادهای ورزشی نمی‌تواند فعالیت کند، تصریح کرد: با حمایت و مشارکت نهادهای دیگر ساخت مرکز استعدادیابی به دور از ذهن نیست.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش زنجان تنها استانی است که استخر ندارد، اظهار کرد: در حالی که از مجموعه ۳۷ مدال رنگی مختلف در مسابقات کشوری بخش پسران 6 مدال نقره را پسران شناگر به دست آورده‌اند.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه کار احداث استخر دانش‌آموزی در زنجان از سال ۱۳۸۱ آغاز شده است، اضافه کرد: بعد از این تاریخ به دلیل عدم وجود بودجه و اعتبار لازم این حوزه به صورت بلاتکلیف و ناتمام مانده است.
تاراسی تاکید کرد: اگر این پروژه تکمیل شود، می‌توانیم استعدادیابی و آماده‌سازی تیم‌های استانی را به نحو مطلوب پیش ببریم و مسابقات استانی را با کیفیت بالا برگزار کنیم.
وی همچنین به فعالیت کانون‌های حرکات اصلاحی اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون ۶ کانون در استان زنجان فعال است.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در طی سال تحصیلی گذشته 6 هزار و 136 دانش‌آموز در این مراکز غربال شده‌اند، گفت: در جامعه ماشینی امروز فقر حرکتی به همراه عادات حرکتی نادرست در کودکان و نوجوانان تهدیدی اساسی برای تندرستی حال و آینده این گروه سنی محسوب می‌شود.
 تاراسی خاطر نشان کرد: این مشکلات  جامعه را مستعد گسترش انواع گوناگون ضعف‌های عضلانی، ناهنجاری‌های اسکلتی در دهه‌های آینده می‌کند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه