خانه
تماس با ما
نقشه سایت
خدمات الکترونیکی

پیوندها
نظام پیشنهادات
مشاور مدرسه
سامانه آموزش الکترونیکی فرهنگیان
سامانه صدور کارت شناسایی
اسکان مدارس
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان:
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان:

برگزاری نمایشگاه، فرصت ارزنده ای برای ارائه دستاوردهای دولت است


 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان :معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در گفتگو با «نسیم مهر» با بیان این که کلیه دستگاه ها و از جمله آموزش و پرورش به خوبی و شفاف عملکرد خودشان را به مردم ارائه می دهند، گفت: برگزاری این نمایشگاه، فرصت ارزنده ای برای ارائه دستاوردهای دولت نهم و دهم می باشد. منصور مرادلو، تقوی مبانی سیاسی، علمی، اعتقادی ، اخلاقی و دینی مردم را از جمله عملکرد مطلوب دولت فعلی دانست.
این مقام مسئول از رشد قابل ملاحظه و چشمگیر در امور پرورشی و فرهنگی خبر داد و افزود: در دولت های گذشته در اعزام راهیان نور صرفاً 20 هزار نفر شرکت کننده داشتیم که این میزان به 10 میلیون نفر در سطح کشور ارتقاء یافته و بیش از 14 هزار نفر در سطح استان رشد داشته است.
مرادلو ، فعالیت های قرآنی را محور اصلی و پایه اساسی همه فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس خواند و ابراز داشت: در این راستا و در سطح کشور بیش از 10 هزار مدارس قرآنی و در سطح استان 142 مدرسه قرآنی در راستای طرح «نهضت ملی حفظ قرآن کریم» با استقبال 146 هزار نفر دانش آموز و فرهنگی از نیم جزء قرآن تا 30 جزء یعنی حفظ کامل قرآن فعالیت می کنند.
وی از مدارس تخصصی قرآن ویژه مقطع ابتدایی ، برگزاری همایش ها، محافل انس با قرآن کریم، کرسی های تلاوت ، برگزاری مسابقات قرآن و نهج البلاغه نیز سخن گفت و خاطر نشان کرد: بیش از 124 هزار نفر در سطح استان در این فعالیت های قرآنی مشارکت داشته اند .
اعزام 2000 روحانی در سال تحصیلی 91- 90 به مدارس استان ، برگزاری کارگاه های تخصصی بصیرت افزایی ویژه فرهنگیان و دانش آموزان ، راه اندازی مدارس مذهبی «امین» با حضور مستمر روحانیون مشاور در طول هفته در مدارس ، برپایی نماز جماعت در بیش از 1000 آموزشگاه استان، برگزاری نشست های تخصصی در حوزه نماز ویژه دانش آموزان و خانواده های آنان و برگزاری مسابقات کتابخوانی در توسعه فرهنگ نماز از دیگر فعالیت های موفقیت آمیز حوزه پرورشی فرهنگی بود که معاون پرورشی و فرهنگی از آن خبر داد.
معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان همچنین از جذب بیش از 10 هزار مشاور در سطح کشور و نزدیک به 120 نفر در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: مشاوران جذب شده به صورت تمام وقت در کلیه مدارس راهنمایی و متوسطه استان فعالیت خواهند داشت که ما در مقطع ابتدایی نیز مشاور خواهیم داشت .
 

منبع خبر :   روابط عمومی
منبع: روابط عمومی
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار آرشیوی
از: تا:

بیشتر
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (meduguest)


Powered By Sigma ITID.