خانه
تماس با ما
نقشه سایت
خدمات الکترونیکی

پیوندها
نظام پیشنهادات
مشاور مدرسه
سامانه آموزش الکترونیکی فرهنگیان
سامانه صدور کارت شناسایی
اسکان مدارس
طی مراسمی از آموزشیاران ومدیران فعال شهرستان ابهر در عرصه سوادآموزی تجلیل شد
به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش ابهر، به مناسبت هفته سوادآموزی و گرامیداشت نهم دیماه جمعی ازمدیران مجتمع های آموزشی و آموزشیاران شهرستان ابهر به اتفاق سرداری معاونت سوادآموزی اداره کل، ربیعی رئیس آموزش وپرورش استثنائی استان، قنبری مدیرآموزش وپرورش ابهرو کرمی رئیس اداره سوادآموزی این شهرستان درمحل دفترامام جمعه شهرصائین قلعه با حجت الاسلام والمسلمین طالبی امام جمعه این شهر دیدارکردند.
درابتدا قنبری مدیرآموزش وپرورش ابهربه وضعیت سوادآموزی شهرستان اشاره نمود وافزود: درحال حاضر 20 نفرآموزشیار درحوزه سوادآموزی فعالیت می کنند وتعداد 1081 نفراز بیسوادان در حال آموزش ویادگیری می باشند.
وی گفت: آموزش وپرورش ابهر راه ورود به بیسوادی را کاملا بسته واستان زنجان در سطح کشور در این زمینه مقام اول را به خود اختصاص داده است.
در ادامه سرداری معاونت سوادآموزی اداره کل با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند: وجود یک نفرهم بیسواد در جامعه اسلامی زیاد است افزود: تا پایان برنامه پنجم بایستی بیسوادی را در کشوربه صفر برسانیم که درسطح استان این کار به همت آموزش یاران ومدیران مجتمع های آموزشی قبل ازآن محقق خواهد شد.
سرداری به تغییرات ساختاری ومحتوای آموزشی در سوادآموزی اشاره نمود وافزود: دردوره های قبل ساختارآموزشی شامل: دوره های مقدماتی، تکمیلی، پایانی و پنجم نهضت بودکه درحال حاضردوره های مقدماتی وتکمیلی باهم ادغام شده وبه دوره سوادآموزی تغییرنام داده و ازنظر مدرک تحصیلی کسی را باسواد می گوییم که این دوره را طی کرده باشد.
وی گفت:  سوادآموزان بعد از گذراندن دوره سوادآموزی به دوره انتقال راه یافته و این دوره با پایه ششم ابتدایی برابر بوده که بعد از طی این دوره می توانند در دوره راهنمایی ادامه تحصیل نمود.
معاونت سوادآموزی اداره کل با اشاره به تفاهم نامه سازمان نهضت سوادآموزی با ائمه جمعه گفت: انتظارما از ائمه جمعه و جماعات این است که در خصوص فرهنگ سازی، تقویت، توجیه وتشویق افراد بیسواد برای شرکت در کلاسهای سوادآموزی ما را یاری نمایند.
وی شعار آموزش آسان، همیشه و همه جارا ، شعار سواد آموزی عنوان نمود و از افراد بیسواد خواست با ثبت نام در کلاسهای سوادآموزی وآموزش درمنزل توسط افراد باسواد، در جهت ریشه کنی بیسوادی در کشور با اداره سوادآموزی همکاری نمایند.
حجت الاسلام طالبی امام جمعه شهر صائین قلعه نیز ضمن خیرمقدم گویی وتشکر از مدیریت آموزش وپرورش وهیئت همراه با اشاره به روایتی از پیامیر گرامی اسلام گفت: نبی مکرم اسلام فرمودند: اگردین خدا بسته باشد به ثریا، مردانی از پارس به آن دست می یابند واین افتخاربزرگی است که دین خدا به وسیله ما حفظ می شود که البته خداوند خودش از دینش محافظت می کند ولی در عین حال ما باید در د عاهایمان بخواهیم که خدا یا دینت را به دست ما حفظ کن.
وی در ادامه گفت: دین ما، دین علم وتفکر واندیشه است که به واسطه اندیشه، تولید علم می شود وخداوند در قرآن کریم در این زمینه می فرماید: هرکس اهل تفکر واندیشه نباشد بدترین جنبنده ی روی زمین است.
طالبی به دیدگاه پیامبرنسبت به مسلمان اشاره نمود وافزود: از دیدگاه پیامبراسلام، مسلمان باید یا دانشمند ویا در حال دانش آموزی باشد و اگر غیر از این دوباشد مورد پذیرش اسلام نیست.
وی گفت: الان ما شاهد این قضیه هستیم که جوانان عزیز کشورما در پی کسب علم ودانش تلاش می کنند وباعث رشد، ارتقاء و استقلال کشور ما شده اند.
امام جمعه صائین قلعه خطاب به آموزشیاران گفت: وقتی ارزش کاری را می سنجند با اعتبار متعلقش ارزشیابی می کنند ومتعلق کارشما علم آموزی است وعلم آموزی از دیدگاه قرآن و روایات خیلی ا رزشمند است درنتیجه کار شما خیلی ارزشمند وقابل تقدیر است.
گفتنی است در این نشست از 20 نفر از آموزشیاران به همراه 8 نفر از مدیران فعال در عرصه سوادآموزی  ویک نفر به عنوان برنده مسابقه هفته سواد آموزی با اهداء لوح تقدیر وزارتی واستانی و هدایای تجلیل شد.
اسامی مدیران عبارتند از: 1- مصیب ترکی (مدیرمجتمع شهیدآوینی نورین) 2- باب ا... دودانگه (مدیر مجتمع شهیدهمت میموندره) 3 – محمدحسن عزیزخانی( مدیرمجتمع شهدای درسجین) 4 – مجیدافشاری (مدیرمجتمع خلیج فارس پرسقا) 5-محمودبهرامی (مدیرمجتمع شهیدسرداری عمیدآباد) 6- علیرضااکبرلو( مدیرمجتمع شهیدشهریاری کبودچشمه) 7 – حشمت ا... بالیده (مدیرمجتمع شهیدصالحی قروه) 8- رحیم عسگری( مدیر مدرسه شهیدهادیلو هیدج)۹- رعنا واعظی(مدیر دبیرستان عرفان صائین قلعه)- اکبر میرزاجانی مسئول سابق نهضت سوادآموزی شهرستان و خانم لیلا شیرمحمدجماعت برنده مسابقه هفته سوادآموزی
 
منبع: روابط عمومی
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار آرشیوی
از: تا:

بیشتر
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (meduguest)


Powered By Sigma ITID.